HydePark - to co podziemie kocha najbardziej ! > Takie tam..

Rozliczenie PItu . 1 % dla ..........

(1/1)

grekot:

--- Cytat: bartsmetkowski w 2020-02-17 | 13:27:50 ---[member=170]grekot[/member] przez cały rok płacisz podatki i od tego jest przekazywany 1% a nie z niedopłaty lub nadpłaty
--- Koniec cytatu ---

[member=173]bartsmetkowski[/member] , przez cały rok odprowadzasz zaliczkę na rzecz należnego podatku dochodowego, który dopiero całościowo rozliczasz własnie teraz za rok ubiegły.

Właśnie dzisiaj rozliczałem swój pit-11. Korzystałem z e-PITa dostępnego na stronie podatki.gov.pl, gdzie po zalogowaniu mam wstępnie wypełniony swój pit 37. Ja akurat wprowadzałem tam kilka zmian, bo rozliczam się z żoną, oraz dodawałem odpis za rachunki na internet.
No i właśnie przy rozliczaniu wyświetlał się mi nawet komunikat że moje aktualne rozliczenie nie pozwala na przekazanie 1% podatku. Teraz żałuje że nie zrobiłem zrzutu ekranu z tym komunikatem. Ale jest to całkiem logiczne po skoro podatek należny po uwzględnieniu wszystkich odpisów wynosi 0 zł, no to jak z tego przekazać cokolwiek.
Na poprzedniej stronie tego wątku pokazywałem jak wyglądał mój pit za zeszły rok. Pokarze również jak wyszło to w tym roku.

Oczywiście ja wypowiadam sie na temat rozliczenia podatkowego poprzez pit 37, nie wiem jak wygląda to w innych przypadkach.


--- Cytat: bartsmetkowski w 2020-02-17 | 13:28:06 ---absolutnie nie masz racji
--- Koniec cytatu ---
Zadziwia mnie twoja pewność siebie w temacie o którym jak widać nie do końca masz pojęcie, więc na przyszłość może najpierw zapoznaj się dokładnie z tematem a później dopiero sie wypowiadaj.

Generalnie jezeli nadal mamy wałkować ten temat to prosiłbym [member=10]M.ChObi[/member] o wydzielenie osobnego wątku dotyczącego zagadnienia przekazywania 1% podatku, żeby nie zaśmiecać wątku który dotyczy bardzo waznej sprawy pomocy dla Patryka i jego rodziny.

M.ChObi:
O to Chodziło ???

grekot:

--- Cytat: M.ChObi w 2020-02-17 | 15:58:53 ---O to Chodziło
--- Koniec cytatu ---
Z grubsza tak, chociaż mogłeś przenieś tez kilka wcześniejszych wpisów to lepiej zachowany by był kontekst rozmowy.

bartsmetkowski:

--- Cytat: grekot w 2020-02-18 | 06:53:56 ---
--- Cytat: M.ChObi w 2020-02-17 | 15:58:53 ---O to Chodziło
--- Koniec cytatu ---
Z grubsza tak, chociaż mogłeś przenieś tez kilka wcześniejszych wpisów to lepiej zachowany by był kontekst rozmowy.

--- Koniec cytatu ---
+1 :D

pit:
Nie jestem pewny, ale tak zwane WWZP na stronie MF nie pozwalało w zeszłych latach przekazywać 1% na rzecz. Stąd też zawsze pobierałem z netu soft i wypełniałem PITy sam.

Ps. Rozliczenie PIT na stronie Ministerstwa jednak umożliwia spersonalizowanie komu przekazujemy 1%. Przed momentem sprawdzałem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej