Szafka narożna

Zaczęty przez amciek, 2018-09-06 | 21:22:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

amciek

Witam ponownie,

Próbuje rozrysować sobie szafkę narożną. Szafka jest płytka, tylko 30cm. Drzwi ma też wąskie bo nieco ponad 30cm.
Czy tak jak na rysunku poniżej rozwiązuje się takie szafki? Chodzi mi o te blendy. Po lewej od szafki będzie szafka z szufladami.
O ile mm mniej dajecie fronty względem korpusu? Uchwyt będzie w postaci odwroconego U właśnie od góry. Grubość ok 2mm. Planowałem Front dać mniejszy na wysokosci od korpusu o 3mm, licowac do dolnego wieńca. Ale boję się, że będzie mało i może haczyc o blat. A w poziomie Front mniejszy o 2x3mm od korpusu. Tak to się robi?
No i jaki zawias zastosować.zeby te drzwiczki otwierał się Maks co się da.


Acar

Od d... strony rysujesz. Co będzie w szafkach obok narożnej? Jak konkretnie wygląda uchwyt odwrócone U? Fronty dolne 713mm. Równasz do dolnej krawędzi szafki.
Montażysta za dwa trzysta.

amciek

W szafkach obok narożnej jak wspominałem będą szuflady.

Uchwyt odwrócone U wygląda tak. Zachodzi za Front.

amciek



Cytat: Acar w 2018-09-06 | 21:37:08
Od d... strony rysujesz.

Jak się więc powinno rysować?

Acar

A tego nie  wiem. Zrobisz jak uważasz. Ja bym zrobił front  lewy. Bo na prawo wg mnie jest niewygodnie. Nie daję tych łączyn tylko pełny wieniec. Tam bok z hdf wstawiłeś?ja bym zrobił z 18mm w kolorze. Mniej dłubania. Blendy zamontowałbym na szafce szufladowej na gotowo na warsztacie. Co po lewej stronie szafki jest?
Montażysta za dwa trzysta.

amciek

#5
A jak zrobić lewy Front. Nie ma gdzie dać zawiasu. Pewnie da się ale trzeba przerobić konstrukcje. A nie bardzo mam pomysł.
Bok jest z 18 nie z Hdf. Po lewej szuflady.

Acar

Chodziło mi co po prawej. Jak baba mylę lewą z prawą. A Ty ją już zrobiłeś? Tą szafkę? Czy będziesz ją robił?
Montażysta za dwa trzysta.

sebacmielow

Możesz zrobić taką z lewym frontem, zawiasy dajesz równolegle i do tej blendy. Listwy daj do szafki z szufladami.

amciek

#8
Po prawej będzie taki trójkącik otwarty z półkami. Żeby na ostro nie kończyć ciągu.

To jest narazie tylko w sketchupie.

I jeszcze jaka jest przewaga pełnego wieńca względem łączyn?
Na Wieniec idzie więcej płyty, łączyny też dają sztywność, z tego co widziałem większość meblarzy tak robi. Ale czy to jest zgodne ze sztuką?

amciek

Sebacmielow,

Taka wersję też miałem jak Ty ale problem jaki widze to, że cała szafka ma wymiar 30 x 100 cm, otwór na drzwiczki teraz ma ok 34 cm. Jak dam blende jak Ty narysowales to zostanie mi otwór 27. U mnie min szerokość do oklejenia to 7cm.

Acar

To daj cały ten bok w kolorze jaki ma być i nie będzie problemu z oklejeniem. . A łączyny mnie cały czas zastanawiają. Nikt nie udzielił mi satysfakcjonującej odpowiedzi dlaczego. Rozumiem kogoś kto ma pracowników i sam tnie i okleja. Wtedy jest to jakaś oszczędność. A tak to tylko bałagan.
Montażysta za dwa trzysta.

kwita

Dam Ci przykład,
dla szafki dolnej o głębokości 510mm i szerokości 600mm jeśli dajesz wieniec 100mm. Aby miało to ręce i nogi powinieneś okleić obie strony. Ponosisz dodatkowo koszt oklejenia i obrzeża, czyli 2x564mm za oklejenie i około 2x650mm za obrzeże. W przypadku gdy dajesz pełny wieniec to formatka jest większa tylko o 0,17m2 a koszt około 5 zł. Koszt obrzeża i koszt płyty wyrównuje się

radi198822@wp.pl

Lepiej jest przenosić. Łapiesz rekami od wewnątrz szafki za łączyny i idziesz.

gebek

Patrząc oczami użytkownika to popieram wieniec. Szczególnie w korpusie, w którym pod wieńcem jest szuflada.
Jeżeli w szufladzie pojawi się jakiś dywersant, (nóż, łopatka, łyżka itp) który stanie "sztorcem" to zaczepi o łączynę i zablokuje szufladę. Przy wieńcu nie ma takiej możliwości.

Bladepoland

Przy wąskiej wieniec, przy standardowej trawersy.