HydePark - to co podziemie kocha najbardziej ! > Takie tam..

Wyłącznik różnicowoprądowy

(1/3) > >>

maniek444:
Potrzebuje pomocy w doborze wyłącznika różnicowoprądowego. Największy odbiornik w warsztacie to silnik 7,5 kw startujący na raz, bez rozruchu. Pytanie czy wyłącznik różnicowoprądowy 40A wystarczy, czy mam kupić 63A?

RyBy:
Amperaż nie może być niższy niż  bezpieczników, które są w tym obwodzie.
W przypadku wyłącznika różnicowo-prądowego istotny jest prąd różnicowy max 30 mA.

rogi_szatana:
Ja tylko przypominam że różnicowa nie służy do wyłączania zwarć a jest dodatkowa ochrona przeciwporażeniową. Ma zadanie chronić przed porażeniem w momencie dotknięcia metalowej obudowy jeśli nastąpiło przebicie izolacji.
7,5kw odbiornik trójfazowy to będzie pobierał koło 12A. Nie wiem jak wygląda twoja instalacja ale daj taka jak masz największy prąd znamionowy aparatu w rozdzielnicy.

maniek444:
W rozdzielnicy są wyłączniki nadprądowe C 25A.
Czyli kupując wyłącznik róznicowoprądowy 63 A popełnię błąd? Przy porażeniu nie zadziała poprawnie?

rogi_szatana:
Nie popełnisz. 63A oznacza że jest zbudowany na znamionowy prąd 63 ampery. - czyli może być zainstalowany przed odbiornikami o łącznym poborze prądu 63a. Jeżeli ta różnicowke chcesz zainstalować przed tym jednym wyłącznikiem to może być wszystko powyżej 25.
Ogólnie 63 to duzo i mógłbyś go dać zaraz za wyłącznikiem głównym ale nie będę mędrkował nie znając schematu instalacji i specyfiki twojego warsztatu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej