Administracja > To nie tak miało być!

Stolik z żywicą na taras. Pomocy!!!

(1/2) > >>

gepetto:
Witam, i mam taki problem zrobiłem stolik z plastra drewna zalanego żywicą na taras. Na początku wszystko fajnie pięknie, przyszła zima i klientka schowała stolik do domu. i się zaczęło... żywica którą zalałem blat, zrobiła się wypukła, tak jak by plaster przy pracował i wycisnął żywicę przez co blat nie był już równy. i tu się pojawia moje pytanko, czy stoliki na taras z plastra zalewać żywicą czy lepiej nie? z góry dziękuje za pomoc ;)

istolarstwo:
Jak widać na omówionym przykładzie, lepiej nie


Piotr.

microb1987:
Po mojemu to albo "topisz" taki plaster w żywicy, zamykając wszelkie pory, robisz takiego "komara zalanego w bursztynie".
Albo zabezpieczają czymś co umożliwia pracę drewna i masz w du**e.

A za chwilę przyjdzie Q i zaje**e wykład o lakierach

Qiub:
1. stwierdzenie... tak obje**l bym to lakierem ;D
2. jakim ch*jem cos ci wygielo blat obje**ny caly zywica? zywica odcina dostep powietrza po wyschnieciu i utwardzeniu wiec to fizycznie niemozliwe. no chyba ze zywica byla tylko od gory?
3. jaka zywice wylales? jakiego typu albo konkretnie podaj nazwe.
4. jakim ch*jem w lecie na lampie zywicy i drewna nie pokrzywilo na sloncu a w domu co raczej nie mieli +30 w cieniu? ;D
5. zywice NIE sa odporne na promieniowanie UV. mozna co prawda dodawac w odpowiedniej proporcji specjalne pasy pigmentowe ktore ograniczaja zjawisko degradacji zywic tym samym przedluzajac jej zycie. zywice na zewnatrz powinno sie pokryc lakierem UV na chociaz cienkiej warstwie.


Opisz to dokladnie i porob zdjecia bo teraz mozemy gdybac cos spi***olil jak sie poruszamy na braila

duch_gdansk:
Qiub powiedział i amen 😁 a ja sobie cicho notuję  ;D ;D ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej