Piwnica majsterkowicza - by Sebastian

Zaczęty przez Sebastian.P, 2018-05-19 | 21:46:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

istolarstwo

A co z rusztem? Jak zamocujesz? Nie za mały trochę?

Pozdrawiam, Piotr


Sebastian.P

Cytat: istolarstwo w 2018-06-10 | 21:48:48 A co z rusztem? Jak zamocujesz? Nie za mały trochę?
Od środka będą pręty na 2-3 wysokościach, na nich będzie kładziony ruszt. Co do wymiarów, do tej pory starczał nam mały metalowy grill więc nie powinno być problemów.

Mery

jak będziesz robił tą blachę na palenisko to zrób w niej nóżki takie 2-3 cm bo inaczej rozgrzana blacha będzie grzała cegły  na blacie i szybko popękają :)
ja jak robiłem kiedyś grill to jego wymiar uzależniłem od wielkości cegieł tak że nie miałem cięcia ale niestety przy takim powyginanym tego się nie uniknie :)

istolarstwo

Ja wymiary ustawiłem wg gotowego rusztu z łobi. Dodatkowo na dole mam kanał i 1.5 m dalej paleniska do wędzenia .

Pozdrawiam, Piotr


Sebastian.P

Cytat: istolarstwo w 2018-06-10 | 22:15:58 Ja wymiary ustawiłem wg gotowego rusztu z łobi. Dodatkowo na dole mam kanał i 1.5 m dalej paleniska do wędzenia .
Ja musiałem się dopasować do "zleceniodawcy" - siła wyższa;-)


Sebastian.P

W międzyczasie planuje sobie kilka kolejnych projektów do wykonania. Na pierwszy ogień ściski kątowe.
W linku projekt, jak ktoś ma jakieś uwagi to chętnie wysłucham, ponieważ zanim się zbiorę do realizacji to jeszcze trochę potrwa.
https://a360.co/2JxOFTz

kwita

#21
Cytat: Sebastian.P w 2018-06-10 | 21:42:26 Cegły skrajne przy 6 warstwie totalnie uciekły, planuje je wyciągnąć i wstawić jeszcze raz prosto. Muszę wymyślić tylko jeszcze jak to zrobić.

...najbezpieczniej wydaje się cięcie zaprawy starą płatnicą do drewna. Jeśli cała warstwa do wymiany do zaczynasz od środka, wycinasz środkową cegłę, wymieniasz, jak zaprawa zwiąże to wtedy zewnętrzne :). Najważniejsze anu nie kuć przecinakami...

Sebastian.P

Cytat: kwita w 2018-06-11 | 10:50:28 ...najbezpieczniej wydaje się cięcie zaprawy starą płatnicą do drewna

Dzięki za radę, na pewno sprawdzę ten sposób. Na szczęście tylko po 1 cegle z każdej strony do wymiary, także stabilności nie powinienem naruszyć.

kwita

W ten sam sposób widziałem jak robili izolację murów domu podpiwniczonego od fundamentów (po powodzi w 97)... Cały dom był odkopany, po 1mb cięli piłą pomiędzy fundament-mury i wciskali blachę miedzianą z bitumem. Najskuteczniejsze ponoć :) ale drogie

Sebastian.P

Dziękuje jeszcze raz za pomysł cięcia zaprawy piłą do drewna, poszło bez najmniejszych problemów ;)
Powolutku do przodu :D

kwita


Sebastian.P

Po roku przerwy z szuflady wydobyłem strug. Zostało mi trochę materiału, z którego planuje zrobić na działce stół warsztatowy przy użyciu w większości narzędzi ręcznych.
Naostrzyłem nóż, pomachałem chwilę na odpadzie i od przyszłego tygodnia start ;)

Sebastian.P

Budowa ścisku kątowego zakończona, można zabierać się za kolejne rzeczy.

Gdyby ktoś jeszcze nie widział, to zapraszam:
https://kornikowo.pl/krok-po-kroku/scisk-katowy-corner-clamp/new/#new

Sebastian.P

Za dwa dni obrona na uczelni, jednak w przerwie od nauki trzeba się trochę zrelaksować i zrobić coś ciekawego i pożytecznego ;)
Tak więc zabrałem się za rysowanie planów do następnego projektu, którym będzie stojak na wąż ogrodowy. Wiem że można by kupić i mieć z głowy, ale stwierdziłem, że fajnie zrobić go samodzielnie. Poza tym, te sklepowe w normalnych cenach wyglądają jakby miały się rozpaść po wyjęciu z pudełka, a lepsze kosztują dużo powyżej 100zł, co według mnie za kawałek plastiku i wygiętej rurki jest lekką przesadą.
W związku z tym powstał taki oto pomysł.



Lechu

Projekt stojaka fajny. Ale ta wizualizacja jeszcze lepsza!
W jakim to programie narysowane?

Ja rysuję swoje projekty w sketchupie, ale takich cudów nie potrafię...