Maszyny elektryczne stacjonarne > Wiertarki stołowe / Czopiarki / Frezarki

Pomoc w wyborze wiertarki stołowej

(1/8) > >>

jack49:
Zaczynam się rozglądać za chyba już ostatnim większym sprzętem jaki przydałby mi się w warsztacie a konkretnie (jak można by się domyślić po tytule) chodzi o wiertarkę stołową. Najważniejsze ograniczenia to 230V i budżet - 1000-1500zł.
Z ciekawych konstrukcji jakie są polecane na forum to Bosch PBD 40 oraz Airpress 16-980.
Bosch wydaje się być mniej stabilny (jest 4x lżejszy) i ogólnie wygląda jak zabawka :-)
Airpress na papierze wygląda super ale wolałbym wiertarkę bez podnoszonego stołu. Raczej nie będę potrzebował wiercić w dużych (wysokich?) elementach a niepodnoszony stół pozwala wbudować wiertarkę w blat i wygodnie nawiercać w długich elementach.
No ale to tylko teoria powstała w moim małym rozumku a pewnie jest jeszcze 100 innych rzeczy których nie biorę pod uwagę.
Pomożecie? :-)

ozi:
Miałem Boscha - polecam, tyle tam zabawki ile we wkrętarkach czy np. kapexie, plastikowe elementy obudowa mogą sprawiać takie wrażenie

KolA:

--- Cytat: jack49 w 2021-06-10 | 11:05:32 ---Airpress 16-980
--- Koniec cytatu ---
Mam posiadam, chwalę sobie.


--- Cytat: jack49 w 2021-06-10 | 11:05:32 ---Raczej nie będę potrzebował wiercić w dużych (wysokich?) elementach
--- Koniec cytatu ---
Wychodzę z założenia, że jeśli to jest "raczej" to prędzej czy później będziesz potrzebował ;)

gruduś:
Mam Airpressa i też chwalę - też go możesz zabudować pod stół - trzeba tylko zrobić dodatkowy stojak pod blatem dla kolumny (planuję robić blat, ale podchodzę do tego jak pies do jeża :)).
Tylko Airpress to chinol i trzeba o tym pamiętać. Ja miałem to nieszczęście, że pierwszy egzemplarz miał bicie na wrzecionie przekraczające dopuszczalną normę (Norma wg Airpress: 0,1 mm na 10 cm od uchwytu) - zmierzyłem, odesłałem (na koszt Airpressa), przysłali nową sztukę. Niestety na pytanie czy mogą ją sprawdzić zanim wyślą do mnie odpowiedzieli, że niestety nie - paczka przychodzi zapakowana z CHRL do magazynu logistycznego i jest sprzedawana.

jack49:

--- Cytat: KolA w 2021-06-10 | 11:23:30 ---Wychodzę z założenia, że jeśli to jest "raczej" to prędzej czy później będziesz potrzebował ;)
--- Koniec cytatu ---
No właśnie dlatego nie bałem się użyć tego słowa bo niby wiem czego chcę ale różnie bywa. Na tę chwilę bardziej wyobrażam sobie wiercenie w 3m kantówce otworów co X cm niż nawiercanie otworów w 30cm elemencie.
A tak w ogóle to jaki najwyższy element mogę wsadzić pod jedną i drugą maszynę? Bo nie za bardzo chyba rozumiem specyfikacje.


--- Cytat: gruduś w 2021-06-10 | 11:31:35 ---też go możesz zabudować pod stół
--- Koniec cytatu ---
Hmmm w sumie też prawda - w tym przypadku nie będę po prostu ruszał stolikiem wiertarki który będzie ustawiony na elementy o maksymalnej wielkości powiedzmy jak te co do Boscha wejdą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej