Narzędzia elektryczne mobilne > Wkrętarki / Wiertarki / Frezarki

Bosch GDX 18V-200 vs Dewalt DCF888

(1/2) > >>

maciek3mtb:
Dzień dobry,

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników jak zakrętarka GDX 18V-200 wypada na tle DW DCF888.

Posiadam obecnie zestaw DCF888 + DCD797. O ile do zakrętarki nie mam żadnych zastrzeżeń, tak wkrętarka zupełnie mi nie pasuje.
Narzędź źle leży w ręku, ma irytujący luz na uchwycie (błędem było kupienie wersji z udarem) i ogólnie jest mocno nieporęczny.

Z uwagi na zasilanie aku w grę wchodzi tylko wymiana całego zestawu DCF888 + DCD797 na GDX 18V-200 + GSR 18V-50.
Pytanie, czy w ciesielce Bosch dotrzyma kroku DW?

Sprawa z pozoru prosta ale tak na prawdę to filozoficzna decyzja o wyborze systemu bo z Boscha mam jeszcze bezprzewodową pilarkę z szyną i inne pomniejsze graty a muszę ujednolicić urządzenia. Co robić, jak żyć?

Marizus:
Nie wiem jak zakrętarka, ale wkrętarka GSR 18V-50 daje radę, obleciałem 140m2 dach przykręcając blachę, a ostatnio kręcąc wkręty urwały się końcówki bitów torx, więc moc jest. Wytrzymała na upadki, w Castoramie z dwoma akumulatorami 2ah i ładowarka 698 zł. Najlepiej zobaczyć jak leży w ręku i czy nie będzie rozczarowania. Dostępna też w Obi i LM do obejrzenia

maciek3mtb:
Dzięki. Boscha sprawdzałem w sklepie i bardzo mi odpowiada ergonomia i wyważenie narzędzi.

Nie wiem tylko jak w praktyce z mocą oraz trwałością. Szczególnie chodzi mi o zakrętarkę bo chyba w żadnej wiertarce nie zabrakło mi jeszcze momentu a na wkrętach ciesielskich niejedno urządzenie już poległo.

hatemenow:
Mam tę zakrętarkę boscha i daje radę. Wkręcałem nią długie wkręty ciesielskie bez zająknięcia. Używam jej też czasami w pracy, a zawodowo zajmuję się dźwigami i schodami ruchomymi. Koła w aucie też odkręcałem bez problemu. Dla mnie dużym plusem jest uchwyt na bity i 1/2" w jednym. Bez zabawy z przejściówkami. Także mogę polecić. De walta nie miałem w ręku więc się nie wypowiem.

gwd:
Popatrz jeszcze na niedawny mój wątek. Tam jest sporo informacji. Ja ostatecznie kupiłem zestaw Makity.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej