Narzędzia elektryczne mobilne > Wkrętarki / Wiertarki / Frezarki

CMT10 czy RT0700CX2J

(1/4) > >>

Adobi:
Pierwsza frezarka praktycznie tylko do krawędzi. Albo CMT10, albo RT0700CX2J.

Wiem, że rozrzut cenowy olbrzymi, tylko chodzi o zastosowanie. Czy jest sens wydawać 2.5x tyle za frezarkę, skoro zapewne nie wykorzystam w pełni jej możliwości (na CMT10 wpadłem tutaj).

Plan na najbliższy czas - frezowanie krawędzi w ławce do ogrodu, jakiś prostych konstrukcjach (pojemniki na kwiaty, stolik do ogrodu, nogi do stolika itp) - nie przewiduję żadnych specjalistycznych prac, ew. wyrównanie krawędzi do przyklejenia kilku kawałków listewek (raczej miękkie drewno, ze względu na brak piły stołowej, na którą nie chcę wydawać).

W przyszłości plan na stworzenie ławy (120x55 cm, niska), ew. szaleństwo czyli stolik + żywica epoksydowa, ale do tego to raczej ani jedna, ani druga się nie będzie nadawać, prawda? Więc jak się wkręcę mocniej w hobby, to i tak czeka mnie dokupienie drugiej, mocniejszej frezarki (co biorę pod uwagę).

Działam bardzo amatorsko, zamierzam korzystać z tego co mam (ukośnica einhella, bo była do cięcia opału, jakaś pilarka (możliwe że też einhell), starsza wyrzynarka (makita?) + dokupione ostatnio szlifierka mimośrodowa dewalt + właśnie frezarka). To ma być hobbystyczne użytkowanie, więc też nie chcę od razu iść w duże koszty, ale jeśli waszym zdaniem do tych zastosowań ma to sens, to pewnie dołożę do Makity.

Daraas:
Jeśli TYLKO krawędzie, jakieś zaokrąglenia/fazki itp to CMT wydaje mi się że amatorsko w zupełności wystarczy, obsługuje frezy z trzpieniem 8mm.
Natomiast jak będziesz kiedyś chciał robić nieco więcej, to RT albo teraz kupisz CMT a potem dokupisz kubki od makiety które ponoć pasują do CMT ;)
Jeszcze możesz zerknąć na frezarkę Vandera vfr710 bodajże, była na kanale Tomka Stolarnia w Garażu

gruduś:
Nie mam doświadczenia z narzędziami CMT ale mam jakieś takie odczucie "plastic fantastic" jak na to patrzę - sprawiają wrażenie bardzo delikatnych. Pomijając kwestie kubełków (które najtańsze nie są) - makita ma regulację obrotów, której brakuje w cmt. Jak frez będzie przypalał to już tylko pozostaje regulacja wielkości zbioru. Kubełek do frezowania wgłębnego daje też namiastkę frezarki, która można coś więcej niż tylko obrzeża.

Ot, taka moja amatorska opinia. 

wilk325:
Zobacz sobie jeszcze Bosch GKF 600. Dokupujesz do niej BOSCH TE 600 i masz frezareczkę do wszystkiego ( no może pod stół jej nie włożysz i jakiegoś ciężkiego frezowania nie zrobisz ).

Adobi:

--- Cytat: Daraas w 2021-04-26 | 18:30:32 ---Jeszcze możesz zerknąć na frezarkę Vandera vfr710 bodajże, była na kanale Tomka Stolarnia w Garażu
--- Koniec cytatu ---
Ta frezarka akurat zniknęła z allegro i wielu sklepów. Chyba jest już nie do kupienia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej