Narzędzia elektryczne mobilne > Wkrętarki / Wiertarki / Frezarki

Luzy - Lamelownica

(1/2) > >>

Skosiu:
Hej Koledzy!

Z racji tego, że w ten weekend Jula robi promke na swoją Lamelownice, naszła mnie rozkminka czy aby nie kupić sobie tej sztuki do amatorskiego dłubania :)

Czytam wszędzie, że te tanie frezarki typu Meec, Einhell czy Erbauer mają luzy w każdym miejscu.

Moje pytanie - czy takie luzy już po zakupie da się wyeliminować?
Na co zwracać uwagę przed zakupem?
Czy ktoś z Was posiada któryś z tych modeli i może szepnąć coś więcej?

Makita czy DW są poza moim zasięgiem na ten moment.

Dziękuję za pomoc!

Spokojnego sobotniego wypoczynku ;)

M.ChObi:
JA mam lamello bieda edyszyn z jula . Ogólnie dasz radę tym robić ale jedynym sposobem jest taki

Na prosty blat kładziesz zaznaczoną kantówkę / klejonkę i frezujesz  ( robisz otwór ) zapomnij  o tej przykładnicy / stopce . Frezujesz aa  blkat jest punktem referencyjnym , czyli działasz z kantówką i materiałem na blacie i będzie git , wszystkie swoje klejonki tak robiłem i jest OK

bartsmetkowski:
u mnie taka praca jak pisze Obi z eubarem nie dawała efektów, lamelka latała jak żyd po pustym sklepie, kupiłem dewalta

moim zdaniem to loteria, kup zobaczysz...dużo nie ryzykujesz

szmar:
Ja mam Einhella i także używam jej w tylko pozycji wiertarki  Iskra jak M.ChObi (i staram się cały podczas przesuwania przyciskać do stołu ), a luzy w Einhell da się wyeliminować jest niemiecki film na youtubie, Prawie wszystkie wykonane przeze mnie  frezowania wypadły idealnie. Dodatkowo kupiłem zapasowy frez w chinach i jakoś lepiej frezuje jak oryginalny bo wtedy lamela nie ma luzu nawet na sucho. Jak się chce używać stopki to rzeczywiście trzeba droższą.

pinkpixel:
latająca/luźna lamelka niekoniecznie musi oznaczać luzy w samym urządzeniu, w tych tanich lamelownicach zdarza się że rzaz jest większy bo ostrze jest 4mm, lub ma nierówne węgliki, lamelki mają jeśli się nie mylę 3,8-3,9mm grubości, sprawdzić każdy ząb w ostrzu (dużo ich nie ma) jak jest nierówno lub są za szerokie, zetrzeć nadmiar na papierze czy diamentowej płytce.
korzystam z marki która jest chyba jedną z najtańszych na rynku (BASS) - ale nie narzekam na nią, spiłowałem tarczę lamelka siedzi zadowalająco ciasno i działa, frezowanie bez podparcia stopą też nie jest jakimś tam wyczynem, wystarczy przy ustawianiu materiału podłożyć pod stopę coś co da nam odpowiednią wysokość i tak ustawić i zablokować przykładnicę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej