Narzędzia elektryczne mobilne > Wkrętarki / Wiertarki / Frezarki

Wkręcanie wkrętów ciesielskich - jaka wkrętarka

<< < (2/22) > >>

piociso:
Niestety nie. Wkrętarka to wkrętarka, a zakrętarka to zakrętarka. Dwa inne urządzenia. Obydwa niezbędne i uzupełniające się ale nie dające się zastąpić. Nie mówiąc już o różnicy mocy to zakrętarka automatycznie włącza sobie udar jak potrzebuje i jedzie z koksem. Jak pisałem, nie do zastąpienia.

mietek440:
Jeżeli używasz często wybierz jakiegoś producenta na akumulator - wygodniej niż sieciową. Tyle że to już znaczny wydatek 1000 z groszami pewnie. Ja wolałem wybrać markową solidną z dostępnymi częściami zamienymi niż chińczyka /eubauer czy parkside - tam części brak. Najlepiej mieć zwykłą wkrętarkę   i zakrętarkę. Chociaż i zakrętarką można płyty gipsowe kręcić kwestia wyczucia.
Jeżeli sama wkrętarka np w przypadku makity  dhp  lub ddf 481, tyle że ona ciężkawa jest. Jako jedyna raczej nie bardzo.
Zakrętarka zdecydowanie poręczniejsza i dużo lżej wkręcać
Wkręty 8x200 przy kantówkach 14 mogą być za krótkie. Proponowałbym kantówki 10x10.

Ask:
Zobacz sobie np. Makite DDF482 18V, takie wkręty jak podajesz spoko da radę  - są filmiki na yt to sobie popatrz. Ja osobiscie jej jeszcze nie mam bo na poczatek kupilem zakretarkę makity dtd171z i tak jak tu juz mówią zakretarka robi robotę i nawet nie czuć tego w łapie tak jak wkręcania wkrętarką .

raw:
Spoiler for "A może": Kiedyś nazywało się toto hamron, miało inny kolor, naklejkę, a także cenę -70 zł: https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/narzedzia-do-opon/zakretarki-elektryczne/klucz-udarowy-013729/

Trudno znaleźć coś, czego w drewno nie wkręci. Prędzej ukręci niż nie wkręci. Hamron ma regulację obrotów we włączniku (ważne), to szare też powinno. Tak wiem, sieciowe to zuo, trochę cięższe niż zakrętarka i na kablu. Yato też ma bardzo podobny model.--- Cytat: mietek440 w 2021-05-22 | 22:41:01 ---Jakiś czas temu wkręcałem ciesielskie 8x200 zakrętarką udarową makita TD0101F - sieciową.
--- Koniec cytatu ---

Mam ją. Tam gdzie una poci się i już nie może, hamron wbija ziewając.

gwd:

--- Cytat: mietek440 w 2021-05-22 | 23:07:20 ---Wkręty 8x200 przy kantówkach 14 mogą być za krótkie. Proponowałbym kantówki 10x10.

--- Koniec cytatu ---
Kantówki nie na przestrzał. W słupie 14x14 chce wkręcić się od czoła czopa kantówki. Czop 4 zagłębia się w gnieździe słupa więc 10 cm będzie w słupie a kolejne 10 cm w kantówce od sztorca.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej