Narzędzia elektryczne mobilne > Wkrętarki / Wiertarki / Frezarki

Zakrętarka z Lidla

(1/9) > >>

emdzy:
Panowie, pytanie mam co do zakrętarki. Nigdy tego nie używałem. W drewnie robię sam dla siebie, prace czysto amatorskie.
Widzę że od czwartku w lidlu będzie zakrętarka (wkrętarka - jak to kto woli) udarowa, moc 180 Nm. Całkiem ciekawy sprzęt za 240 zł. Ja aktualnie używam tylko metabo pawermaxa, wkurza mnie ciągła wymiana wiertła i bita. W związku z tym 2 pytania:
1. Czy warto za tą kasę to w ogóle to kupić, czy szukać innej zakrętarki?
2. Czy lepiej mieć zakrętarkę z udarem, gdzie moc wkręcania jest potężna ale już otworu nie wywiercę, czy może jednak iść w stronę wkrętarki z szybkozłączką - słabsze ale uniwersalne narzędzie?

Pisałem że pytał będę, wobec tego pytam. Proszę o podpowiedzi.

karol81:
Odnośnie 2: Są wiertła zakończone trzpieniem hex 1/4 i nawet sprzedawane z przeznaczeniem do zakrętarek udarowych. Ja w tamtym tygodniu kupiłem zakrętarkę udarową i dzisiaj zamówiłem kilka takich wierteł. Jak przyjdą to będę mógł powiedzieć jak się nimi wierci. W sieci widziałem filmiki że ludzie tak wiercą.

kerry:
Powiem tak: faktycznie, raczej nie wywiercisz, regulacja obrotów w przycisku jest raczej symboliczna (bardziej jest to regulacja mocy wkręcania, ale też nie do końca), ale do dzisiaj żałuję, że nie miałem tej zakrętarki przy kręceniu desek na tarasie - wkrętarka akumulatorowa 12V blackdeckera nie dawała rady, zajechałem teściowi tanią wiertarkę (tak, wiem, wiertarka niezbyt się nadaje do wkręcania). Generalnie jestem z niej zadowolony, kręci długie wkręty bez gadania.
Choć też myślałem, że przyda mi się też do odkręcania zapieczonych śrub np. od noża w kosiarce, ale nie dała rady, pneumatyk pomógł :)
Generalnie warto mieć obydwa urządzenia - zakrętarkę i wiertarko-wkrętarkę, mówię to jako ten, który coś tam do ogródka lub na dwór zrobi. Jeśli masz robić tylko meble z płyty, to chyba zakrętarka nie będzie jednak priorytetem :)

Stachmiesz:
Kupiłem tą zakrętarkę rok temu, jak składałem taras. Regulacji obrotów nie ma, i wg mnie nie jest potrzebna. Daje radę. Ja kręciłem wkręty Ciesielskie 180 x8 bez problemu
Myślę że za te pieniądze warto

Acar:
Na mam makitę i kuchnie tym kręce. Idzie idealnie. Tarasy. Schody. Co podejdzie. W sosne 8x180 bez nawiercania. W świerku jak w sęk trafi to już jest problem a sęk w świerku to jak kamień. Dąb z nawiercaniem. I pozwoliła zweryfikować wszystkie uchwyty do bitów. Słabe obróciła. Zostały tylko takie sensowne. I to zawsze lepiej bo nie trzeba tak bitów przekładać jak masz dwie czy trzy wkrętarki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej