Ukośnica? Bosch GCM 800 SJ vs Metabo KGS/KGSV vs Evolution R255SMS+

Zaczęty przez BartekRos, 2023-03-26 | 06:37:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiewioor7

Cytat: Matgregor w 2023-03-28 | 00:08:29 prędkość obrotowa

Wtrącę się, choć też nie mam tej ukośnicy.
Rozważałem ją przed zakupem i właśnie ta prędkość obrotowa mnie zniechęciła. Szukałem tylko i wyłącznie do drewna, jako uniwersalna to może być świetny wybór.
Ostatecznie kupiłem scheppacha i oczywiście do ideału brakuje, ale jak wymieniłem oryginalne tarcze na "konkretne", to tnie bardzo ładnie, bez wyrwań, także dobra tarcza to podstawa ;)

BartekRos


wiewioor7

Hm140l, tarcza 305. Wpakowałem w blat, przykładnice zrobiłem z profila do montażu fotowolataiki.
Ma delikatne luzy na tych prowadnicach i czasem tej precyzji brakuje. Składa się w obie strony i ma 10 cm cięcia, na razie mi wystrcza, kosztowała tysiaka teraz droższa widzę.

yarkow

Cytat: Matgregor w 2023-03-28 | 00:08:29 Lubie takie odpowiedzi ;D
Gdzie napisałem, że nie nadaje się do drewna ???
Sam nie posiadam, ale okazję porównać w bezpośredniej konfrontacji miałem i jakość cięcia przy różnych gatunkach drewna, różnych wymiarach i ułożeniu włókien, jest na niekorzyść dla Evo, kłania się prędkość obrotowa i skrawania, fizyki nie oszukasz.
Autor chce ciąć sklejkę, listwy przypodłogowe itp. a nie szope z iglaka :o, dlatego też zwróciłem uwagę, że Evo nie jest "stricte" do drewna... S. T. R. I. C. T. E, takie słowo m)

Czytamy ze zrozumieniem...

Jak mi teraz zaimponowałeś tą odpowiedzią...
Nie masz, ale i tak wiesz lepiej. Bo miałeś okazję porównać. I fizykę znasz. I trudne słowa...  :o ;D
A ja używam ponad 3 lata, ale się nie znam. I czytać nie umiem.
Bo co ja ciąłem? Tylko drewno na "szope z iglaka"? :P

Ale jednak wnioskując z CAŁYCH Twoich wpisów wynika, że według Ciebie nie nadaje się do cięcia drewna. Tylko nie napisałeś do czego się "S. T. R. I. C. T. E" ( :P) nadaje.

Nie uważam Evolution za jakiś super sprzęt. Raczej za przeciętny. Wystarczający jednak do moich celów. Który już zarobił na siebie tnąc RÓŻNYMI tarczami, RÓŻNE drewno, panele podłogowe czy aluminium. Listwy też. Mimo tej negatywnej opinii.

Ale nieustannie śmieszą mnie wszelkie opinie pisane przez tych "nie mam, nie miałem, ale się wypowiem". Gorzej, że takie opinie mogą innych wprowadzać w błąd.

Pozdrawiam.

Slot

Jako forumowy świerzak ja się wypowiem i nabiję choć jednego posta.
Miałem evolution dokładnie ten model: https://www.castorama.pl/ukosnica-z-posuwem-evolution-1500-w-210-mm/0849713072221_CAPL.prd?exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_smart_performancemax_narzedzia_i_sprzet_pm_LIA&gclid=Cj0KCQjwnf-kBhCnARIsAFlg491Lt4463Df2Aese85YI5EFN4lnyzcSvHiuDoeJ3p98cfAGn6v69LDUaAoMdEALw_wcB


Używałem jej jakieś jakieś 4 miesiące i nie mam o niej najlepszej opinii. Czemu tylko 4 miesiące? Bo pękło mi ramie dźwigni blokowania kąta.

Zalety:
- tnie wszystko

Wady:
- ciężko było ustawić nietypowe kąty
- mój egzemplarz miał lekkie bicie co dawało taką sobie precyzję podczas docinania listew przypodłogowych.

Dostałem zwrot pieniędzy i wymieniłem na podstawowego dewalta dws773 i różnica w precyzji jest duża. Udało mi się ustawić kąty. Po zablokowaniu dziwnego kąta trzyma go.


Pistolet

Posiadam kilkunastoletnie Metabo 216 M, ale bez posuwu. Jest toporna, niedokładna, trudną ją wyregulować, głośna i szarpie przy starcie. Laserowi wypadło oczko po miesiącu używania, ale i tak był nic nie wart. Używam głównie do aluminium (ledy, profile, fronty szuflad), czasem biorę ją na montaż bo jest lekka i ładnie tnie od góry, ale kąt ciężko uzyskać. Odciąganie odkurzaczem w ogóle nie działa, wszystko zostaje na ukośnicy w okolicach lasera (te nowsze mają kołnierz gumowy, więc może jest lepiej). Cięcie listew wieńcowych to tylko metoda prób i błędów z ustawianiem kąta, które jest tylko w jedną stronę (później i tak się nic nie schodzi).

Do zadań specjalnych używam kapexa 120, więc metabo jest dodatkiem.

duch_gdansk

Cytat: yarkow w 2023-03-28 | 17:19:57
Nie masz, ale i tak wiesz lepiej. Bo miałeś okazję porównać. I fizykę znasz. I trudne słowa...
No miał okazję porównać, widział co ten wynalazek robi w porównaniu do sprzętu bardziej dedykowanego i ja też. I ma rację, Evolution to uniwersalna pilarka o precyzji napitego cieśli, żadna zmiana tarczy nie zmieni jej uniwersalności czyli co jest do wszystkiego...itd itp. Mam ten wynalazek u siebie prywatnie i w pracy kolejną. Świetna pilarka do robienia mebli ogrodowych, ciesielki, profili z amelinium  i tego typu prac na 30% jakości. Typowy marketowy badziew z jedynym plusem/wadą >uniwersalność. Dokładna kalibracja tej zabawki to strata czasu, chyba że ktoś to kątownikiem z "ciastoramy" sprawdza to ok. Czasem mam wrażenie że od samego stania kalibracja idzie w pi.... 😜.
Czy ją lubię? Tak lubię. Póki ma uniwersalną fabryczną tarczę tak, po zmianie na taką do drewna to jakiś żart za chora kasę 😁

jaworek

Cytat: Slot w 2023-07-01 | 09:56:18
Jako forumowy świerzak ja się wypowiem i nabiję choć jednego posta.
Jako forumowy świeRZak  ;D spaliłeś gumy już dwukrotnie.
Ryjąc się na forum bez powitania w odpowiednim dziale i waląc na początek takiego otrografa.
Nabijaj dalej.

Meksykanin


Cytat: Slot w 2023-07-01 | 09:56:18 Jako forumowy świerzak ja się wypowiem i nabiję choć jednego posta.

Nabij jeszcze jednego, plizz  :) , ...o tutaj:

https://kornikowo.pl/napisz-nam-cos/

...i wątek sobie otworzysz.  :D
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka wymówki.

jaworek