Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Takie tam.. / Odp: Monitoring zewnętrzny - jakie kable?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vlad dnia Dzisiaj o 10:00:55 »
Koszt różnicy między cat5e a cat7, jest w moim przypadku (i przy tych odległościach, które są u mnie) na tyle nieduży, że nawet nie będę się zastanawiał, tylko wezmę 7. Tylko ponowię pytanie: jakie marki/producentów warto wybrać, a jakich nie warto kupować?

Uważajcie na CCA, to aluminiowy szajs. 
Będę pamiętał, dzięki.

A jesli kupisz np switcha na 8 portow i wykorzystasz np. 4 to w pozostale 4 mozesz wpinac urzadzenia POE lub bez zasilania, np. notebooki czy tv. Rob w switchach nadwyzke zamiast portow 5 dawaj 8 bo wszystko idzie w kierunku bezprzewodowki i teraz masz unikalna okazje zrobic sobie MESHa w domu a dzieki temu masz zasieg jakiego nic innego ci nie zagwarantuje

Czyli mówisz, że na tej sieci oprócz kamer będę mógł sobie opękać wszystko, mądre tivi, mądrą lodówkę czy nawet smart ekspres do kawy? I mesha ogarnąć na całej chałupie? No to chyba będę musiał przemyśleć cały ten system, zanim się wezmę do docieplania budy... Ja pi***ziu, a chciałem sobie tylko kabelki do kamer puścić tak przyszłościowo, a teraz będę musiał się doktoryzować w IT...  Ale z drugiej strony, skoro jako stary koń, humanista z wykształcenia i zainteresowań, zmuszony potrzebą zdobyłem w tym roku dyplom elektryka, to równie dobrze mogę dokształcić się również w sieciach ;D
Wytłumacz mi jeszcze ten rysunek który wrzuciłeś, bo czegoś tu nie rozumiem:
tu ci daje linka z elektrody bo ktos tak w miare sensownie to rozrysowal a ja jestem zbyt leniwy...

Te switche mają tylko dwa porty do komunikacji między sobą a reszta to porty PoE, czy są takie, które mają ich więcej? Albo czy można kolejnego switcha wpiąć do portu PoE? Chodzi mi o to, czy jak podepnę do jednego portu switcha kabel do routera, do drugiego rejestrator (bo rozumiem że rejestratora nie wpinamy do portu PoE, tylko do tego komunikacyjnego?), to czy będę mógł podłączyć tam kolejnego switcha?
temat kabli został szczegółowo omówiony ale jak wspomniał @jpyt rozważ kamery na budynku gospodarczym skierowane na dom, zupełnie inna perspektywa + jeszcze obserwacja kamer na domu, tak kamery też kradną czasem nawet w pierwszej kolejności :)
Tak, myślę że będę miał jakieś kamery skierowane na dom z budynków gospodarczych. Na razie do każdego z tych budynków chcę wyprowadzić kabel, żebym miał możliwość potem podpięcia jakiegoś switcha.
No a skoro jesteśmy przy tych budynkach gospodarczych:
 
Bo jakbyś puszczał to pamiętaj, że kable wtedy trzeba kable zewnętrzne i w nich są dwa rodzaje:
- po prostu outdoor-owe,  odporne na UV, przeznaczone na linie napowietrzne
- kable ziemne, żelowane
Kable do nich pójdą linią napowietrzną, bo nie mam innej możliwości, ale rozumiem, że jak kupię kabel przeznaczony do użytku zewnętrznego to będzie ok. Pytanie brzmi, czy mogę puścić taki kabel wraz z kablem zasilania 3F, czy to raczej zły pomysł? Jeśli nie mogę, to jaka powinna być optymalna odległość między takimi kablami?
Ziemią chciałbym puścić kabel do bramy - czy taki kabel przeznaczony do zakopania mogę zakopywać bezpośrednio, czy jednak lepiej w jakimś peszlu? I tu również chciałbym puścić jakieś zasilanie - może iść razem, czy nie?
2
Kupię / Odp: DeWalty DWE7492, DWE74911 i DW733
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WitekL dnia Dzisiaj o 09:58:03 »
Nie wiem, czy powiadomienia dobrze działają na tym forum, ale jak by co to wczoraj wysłałem wiadomość ;)
3
Strugarki / Grubościówki / Szlifierki / Odp: oznaczenia noży do grubościówki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojo72 dnia Dzisiaj o 09:47:41 »
Te ktore sa z wolframem beda lepsze

Odwrotnie stal hss jest twardsza niż crv.
4
Chemia do DREWNA - kleje, lakiery, bejce, oleje, itd. / Odp: Impregnacja zanurzeniowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez r2d2 dnia Dzisiaj o 09:47:17 »
W farbie masz to samo, musisz wymieszać bo będzie nie równo, bardziej chłonne miejsca majà ciemniejszy odcień, dlatego masz podkłady.
Apropos tych impegnatów, co powiedzie na to ? Może takie impegnowane trza jeszcze suszyć / sezonować ? Ew środek do d...
5
Takie tam.. / Odp: ogrzewanie do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Macron dnia Dzisiaj o 09:28:26 »
Moim zdaniem zrób dobre ocieplenie i idź w pompę ciepła. Tylko nie chińskie badziewie, zainwestuj w coś porządnego z dobrym serwisem. Ja na pompie nie oszczędzałem i nie żałuję. Też mam powietrze woda. Natomiast upewnij się że zapotrzebowanie ciepła masz dobrze wyliczone.
6
Chemia do DREWNA - kleje, lakiery, bejce, oleje, itd. / Odp: Impregnacja zanurzeniowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pinkpixel dnia Dzisiaj o 09:09:41 »

a nie jest tak, że pigment zawarty w tych impregnatach jest po to by "tylko oznakować" że to zostało potraktowane preparatem?
7
Chemia do DREWNA - kleje, lakiery, bejce, oleje, itd. / Impregnacja zanurzeniowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jpyt dnia Dzisiaj o 08:52:56 »
Czy ktoś z was ma doświadczenia w impregnacji zanurzeniowej?

Robię aktualnie konstrukcję nad grządkami i postanowiłem spróbować z taką formą impregnowania. Zbudowałem wannę do impregnacji, kupiłem brązowy impregnat do drewna konstrukcyjnego w klasie zagrożenia I, II i III (https://allegro.pl/oferta/impregnat-konstrukcyjny-5kg-brazowy-koncentrat-1-9-dekspol-10525859150).
Moczę elementy po 4h-10h, nie wiem jaki faktycznie daje to skutek, jakie wysycenie drewna, niemniej największy problem jaki mam to barwa drewna.

1. Po pierwsze to kantówki, które szły pierwsze są dużo ciemniejsze niż te z 5-tej tury.
2. Po drugie wszystkie są bardzo nierówno wybarwione,  u góry dużo bardziej niż na bokach i dole (góra niemal czarna, pozostałe strony w kolorze słomkowym).

Na 100% nie wynika to z dostępności impregnatu do drewna, bo zarówno od dołu jak i boków stosuję przekładki i impregnat swobodnie opływa cały element.
Wygląda to bardziej w ten sposób, że barwnik (pigment) ma tendencję do odkładania się (opadania) na dany element od góry i większego wybarwienia właśnie od tej strony.
Na efekt nie ma wpływu ani długość moczenia ani chropowatość elementu tylko właśnie jego ułożenie.
W dodatku z każdym kolejnym wkładem barwa ucieka od początkowego brązu bo brązowo-fioletową, tak jakby zmniejszała się ilość tego "pigmentu" w wannie.

Jakie macie wy doświadczenia w tym względzie?
Jakieś rady jak uzyskać równe wybarwienie?
9
Wątki warsztatowe / Odp: I tak to się zaczęło
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ramiras dnia Dzisiaj o 02:04:38 »
PV to samo wpadło ??? Widzę cień, tzn. każdy panel na własnym sterowniku?
trochę nie wiem o co pytasz. pv to niestety nie mój konik. Jeżeli pytasz o ten cień na panelach, to pojawia się dopiero późnym popołudniem, więc dla pozyskania energii nie ma większego znaczenia.
10
Wątki warsztatowe / Odp: I tak to się zaczęło
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gourmet dnia Wczoraj o 23:47:44 »
PV to samo wpadło ??? Widzę cień, tzn. każdy panel na własnym sterowniku?
Strony: [1] 2 3 ... 10