Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Takie tam.. / Odp: szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maverick dnia Dzisiaj o 10:27:08 »
Jaką macie średnice rury zamontowaną nad osłoną?
2
Jak to zrobić? / Odp: Nogi do biblioteki - krzywa podłoga
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szmar dnia Dzisiaj o 10:26:28 »
Biblioteka będzie składała się z pięciu pionów odsuniętych od siebie o 40mm.
3
Takie tam.. / Odp: szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotr.pzn dnia Dzisiaj o 10:20:41 »
Tak jak ci Mery napisał, warto zrobić, ale dobór kształtu rur, średnic i mocy odciągu jest kluczowy. Może być tak, że za pierwszym podejściem efekt nie będzie zadowalający, ale nie ma się co zrażać, tylko trzeba wyciągać wnioski i przerabiać do skutku :)
4
Takie tam.. / Odp: szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maverick dnia Dzisiaj o 10:20:25 »
U mnie sprawa dotyczy feldera k3, więc stawiam, że osłona raczej będzie spełniać swoje zadanie. Do maszyny mam doprowadzone odsysanie pod spód tarczy fi 150, więc ciągnie jak szalone, a nad osłonę chcę doprowadzić fi 100. Myślę, że powinno być ok, bo wiadomo im mniejsza średnica tym mniejszy przepływ powietrza.

Nie oczekuję zbierania urobku na poziomie 100 procent, ale żeby większość tego syfu leciała w odciąg.
5
Takie tam.. / Odp: szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jpyt dnia Dzisiaj o 10:08:21 »
Też uważam, że ma sens i u mnie w Laguna Fusion robi dużą różnicę. Na tyle dużą, że praktycznie 100% robię z osłoną chociaż wymagało to początkowo zmiany nawyków i nauczenia się pracy w ten sposób.
Przy czym nie jest tak, że zbierze wszystko. Przy normalnym cięciu trochę i tak się syfi, a przy cięciu na krawędzi to jakby osłony nie było w ogóle (to już efekt tego, że w Lagunie nie ma popadającego boku osłony i jak nie ma po jednej stronie materiału to jest duża dziura.  Jak pamiętam to kładę wtedy na blacie kantówkę żeby robiła za ściankę).

Nadal to "trochę syfi" to nic w stosunku do pracy bez osłony. Takie różnica pomiędzy "mieć trochę wiórów w rowkach" do "być całym w wiórach".
6
Jak to zrobić? / Odp: Nogi do biblioteki - krzywa podłoga
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Dzisiaj o 09:59:04 »
tak, będą złapane na listwę szer 40mm i z przodu szczelina zostanie zakryta frezowaną blendą.

No to masz łatwiznę . Robisz jeden duży cokół pod wszystkie korpusy i jego po prostu poziomujesz . Od dołu listwy cokołowe podfrezowujesz z 5 mm by punktowo  powstały "nóżki "  , które łatwiej  będzie  Ci zestrugać ,jeśli to okaże  się konieczne . Do tego w miejscach szpar dasz podkładki , co rozłoży ciężar nacisku  . Mając taki cały równy i poziomy cokół postawisz korpusy idealnie.
7
Takie tam.. / Odp: szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mery dnia Dzisiaj o 09:51:58 »
ma sens jak najbardziej, pod warunkiem że będzie to dobrze zrobione, dobra osłona tarczy, dobrze dobrane średnice rur i redukcji, dobry odciąg, wtedy będzie zbierało i bedzie czysto. W pilarkach budowlanych nie wiele to zmieni z faktu że sama osłona już jest zje**na i nie wyłapie wszystkiego
8
Jak to zrobić? / Odp: Nogi do biblioteki - krzywa podłoga
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mery dnia Dzisiaj o 09:48:22 »
skoro chcesz cokół i tak dac to ja bym zrobił jak Tomek pisał, zrobić ramkę na cokół z drewna, jak wypoziomować ?
robisz ramkę i kładziesz ja na podłogę, poziomujesz podkładając pod narożniki kawałki tektury czy co tam masz, ołówek kładziesz na płasko na podłodze i   odrysowujesz dookoła i masz linię jak dociąć czy doszlifować ją, dociętą/doszlifowaną stawiasz i musi być poziomo, na to dopiero stawiasz gotowy regał.
9
To myślę że lepiej się sprawdzi mocna ręczna frezarka (górnowrzecionowa) wsadzona pod blat. Na forum masz dużo przykładów jak wsadzić dużą frezarkę Makita, Triton, CMT i podorabiać stoliki.
Taki np Triton ma 2400W, czyli pewnie tyle, co te najtańsze dolnowrzecionówki, a do tego ma elektroniczną regulację obrotów w zakresach odpowiednich dla frezów trzpieniowych i nie zwalnia pod obciążeniem.
10
Takie tam.. / Odp: szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maverick dnia Dzisiaj o 09:40:43 »
Czy jest sens doprowadzać odciąg nad tarczę pilarki? Pytanie może bezsensowne, ale mam wątpliwości odnośnie tego rozwiązania, bo na chwilę obecną podczas cięcia ładuje wiórami, ale kiedy podłącze odkurzacz to jakoś różnicy w zasysaniu nie widzę i dalej jest syf. Nie chce utopić kilku stówek na doprowadzeniu rur odciągu do osłony tarczy, jeżeli poprawa ma być znikoma.

Nadmiernie, że osłona tarczy ma przyłącz fi 50, ja doprowadzę rury fi 100 z redukcją na fi 50 przy osłonie.

Jak to wygląda u Was?
Strony: [1] 2 3 ... 10