Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Takie tam.. / Odp: Monitoring zewnętrzny - jakie kable?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ask dnia Dzisiaj o 14:16:51 »
Kładź 5e i nie kombinuj. Chyba że chcesz się lepiej czuć jak położysz lepszy bo wykorzystasz i masz kase to oczywiscie gorzej nie będzie. Tak czy inaczej i tak nie wykorzystasz  tego co daje 5e w ciągu najbliższych pewnie 20stu lat w kamerach. Po tym czasie niezależnie co położysz to i tak bedzie ryte jeszcze raz bo nie przewidziałeś tego czy siamtego albo technologia pójdzie w innym kierunku.
Ja przynajmniej leczę się powoli z dawania wszystkiego na "zaś bo wykorzystam..." Nie wiesz co bedziesz potrzebowal za te lata wiec moze wogóle wszystko będzie po wifi albo inym cudzie.
2
Krok po kroku / Odp: Wieszanie szafek na ścianie z przyklejonych płyt GK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez r2d2 dnia Dzisiaj o 14:07:38 »
Jak już wytniesz to możesz zmierzyć i dać klocka na wymiar. Zamiast klocka można też użyć zaprawy szybkowiążącej. Można też pokusić się o wpuszczenie części szafki w ścianę.
3
Napisz nam coś... / Odp: Czołem :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiewioor7 dnia Dzisiaj o 13:13:23 »
Heja hej ;)

Trochę realizacji już masz na koncie, teraz tylko z górki.. albo nawet pod :)
4
Strugarki / Grubościówki / Szlifierki / Odp: oznaczenia noży do grubościówki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mifim dnia Dzisiaj o 12:20:56 »
No bo  hss jest z wolframem.
5
Chemia do DREWNA - kleje, lakiery, bejce, oleje, itd. / Odp: Impregnacja zanurzeniowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pinkpixel dnia Dzisiaj o 11:31:06 »
Tak jest tylko, że ta nierówność typu jeden bok prawie czarny, 3 pozostałe słomkowe to mocno przeszkadza.


to może obracać element? jak piszesz że np 4h się moczy, to po 1h, zamieszać i obrócić,  tyle że to upi***liwe i pewnie będzie tak, że zwiększy się jeszcze bardziej to o czym napisałeś, że po każdym elemencie, kolor będzie coraz bardziej blady.


Jak te elementy wizualnie są istotne i nie jesteś za daleko z robotą, to może po prostu zmienić impregnat na bezbarwny, a później pokolorować?
6
Chemia do DREWNA - kleje, lakiery, bejce, oleje, itd. / Odp: Impregnacja zanurzeniowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jpyt dnia Dzisiaj o 11:11:00 »
a nie jest tak, że pigment zawarty w tych impregnatach jest po to by "tylko oznakować" że to zostało potraktowane preparatem?

Tak jest tylko, że ta nierówność typu jeden bok prawie czarny, 3 pozostałe słomkowe to mocno przeszkadza.

W farbie masz to samo, musisz wymieszać bo będzie nie równo, bardziej chłonne miejsca majà ciemniejszy odcień, dlatego masz podkłady.
Ten grunt jest formą podkładu, stosuje się na całkowicie czyste drewno. I oczywiście był wymieszany i za każdym razem jest mieszany ponownie przed włożeniem desek.

Gdy prawie wpiły impregnat , wyrównałem kolor jadąc pędzlem .
No to u mnie to jest tak wżarte w drewno z tej jednej strony, że trudno to ruszyć. Udaje się częściowo jak jest jeszcze całkowicie mokre. Udaje się trochę jakby zeskrobać tego barwnika.
7
Takie tam.. / Odp: Monitoring zewnętrzny - jakie kable?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qiub dnia Dzisiaj o 11:04:11 »
jesli w ziemie bez peszla to przewod ziemny, ciezko sie go obrabia i ma najszczesciej zel w srodku, opi***alasz powloke, czyszcisz IPA i zakladasz koncowke odpowiednia wg grubosci AWG

napowietrzne przewody sa gotowe z linka nosna wiec nie musisz kombinowac, ale zawsze mozesz powiesic linke stalowa i podwiesic do niej przewod LAN

dlugosc max przewodu zalecam 90mb


uciekaj od marki bitner bo mialem w swoim zyciu kilka bebnow na ktorych przejscia nie bylo. kolowialnie mowiac spi***olony fabrycznie.

biore przewody televesa, solarixa, telegartnera, molexa, coringa. to sa produkty bazowe ktore zawsze sa i zgodne parametry maja z deklaracjami.
jest duzo produktow tanszych ale ja nie mam pewnosci ze jak wrzuce w sciane to sobie w kolano nie wrzuce.


dluzsze dystanse niz 50mb mozesz realizowac przewodem swiatlowodowym, sa gotowe rozwiazania gdzie np. kupujesz 100mb juz z wtyczkami i laczysz np. 2 switche.
niebywaly plus jest taki ze odporne to na zaklocenia elekromagnetyczne. minusem jest dodatkowy osprzet np. wkladki optyczne do switchy albo mediakonwertery.

wystepuje switche z samymi portami POE lub POE i down/uplink czyli same komunikacyjne. Tutaj nie musisz sie bac ze POE jak wepniesz notebooka cie spali sprzeta bo POE probkuje niskimi napieciami czy urzadzenie przyjmie ladunek. Jesli przyjmie to zwieksza dawke i sprawdza co sie stanie. Jesli przyjmuje do daje kolejna dawke... i tak do uzyskania wiodacego af/at
I to dzieje sie tak szybko ze ty nie zdazyl oderwac reki od wtyczki podczas wpinania a switch juz wie czy urzadzenie na koncu lini ma obsluge POE czy nie.

Wiec mozesz kupic sobie switche na samo POE i tez bedzie dobrze.

To co widziales na tym rysunku podejrzewam ze dotyczylo starych modeli. Wczesniej POE mialy 10/100 a komunikacyjne 1000.
Teraz kazdy praktycznie switch ma obsluge gigabit na kazdym porcie wiec nie ma problemu.

Patrz za switchami POE 1gbit i nadmiarowosci. Chodzi o to zeby kazdy port w tym POE mialy 1gbit i np. jesli wpinac bedziesz gdzies w ktoryms momencie 3 kamery to wez pod uwage ze potrzebujesz 5 portowy bo przeciez musisz jakos wejsc sygnalem z innego switcha albo urzadzenia.

Dodatkowo jesli juz teraz przliczyles ze bedziesz mial zajete 5 portow to bierz na 8. Roznica w cenie zadna a masz kiedys mozliwosc podlaczenia tam innego urzadznia: drukarki, skanera, notebooka, pc, projektora, tv albo czekokolwiek co wymaga przewodu


przewody elektryczne jesli masz s/ftp spokojnie moga lezec i do 50mb zapewniam ze nie bedzie duzej inferencji i bedzie dzialalo stabilnie przy 10gbit. Oczywiscie zalecane sa wieksze odlegloscie ale patrzac na siecie PEL gdzie logika idzie kilka cm od prundow i chodzi to poprawnie to nie ma sie co spuszczac. Sztuka i przepisy jedna a zycie to drugie. Jesli nie zamierzasz tam sadzic serwerowni to nie ma sie co oszukiwac bedzie git te kilka cm czy obok.


Zamiast peszli mozesz niebianska rure wodna dac jak masz mozliwosc. To wytrzyma podejrzewam tyle ile ktos nie rozwali tego koparka ;D druga opcja jest niebieski arot - tez jest dobra ochrona.

Ze switchami kupuj pod kamery. Obecnie wiodacy standard jest at/af w tzw POE + czyli ogarnia wszystko.
Niestety sa tez producenci ktorzy maja swoje patenty np. jak meeck ci dobrze napisal 12V. Powinno chodzic ale z doswiadczenia wiem ze sa problemy. Oczywiscie wszystko mozna przeskoczyc replikacja ale po co sobie roboty dodawac skoro mozna kupic bez pieprzenia normalnie dla smiertelniaka dzialajace switche.
sprawdzone i tzw. "dlugowieczne" to firma PULSAR i ATTE
Oczywiscie sa wiele firm ktore poprawnie funkcjonuja i nie powiem tez zlego slowa ale np. pulsar ma switche ktore podlaczysz ... i zapomnisz ;D


nie wiesz czegos pisz... korona ci z glowy nie spadnie i nam tez. rozrusuj to najpierw jak chcesz to miec zeby cos ci doradzic.
8
Takie tam.. / Odp: Monitoring zewnętrzny - jakie kable?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez VelYoda dnia Dzisiaj o 11:03:01 »
W podstawowych switchach te porty (uplinki) zwykle maja większa prędkość 1Gb, czyli to do jest poe ma do 100Mb a uplinki mają po 1Gb
Jak chcesz switch z 1Gb na wszystkich portach z POE to pieniądze też są inne. (np. podstawowy https://allegro.pl/oferta/switch-tp-link-tl-sg1016pe-16-x-port-gigabit-8-x-poe-15413984189)
Wszystko zależy od tego jakie ilości danych będziesz przesyłał do jakich urządzeń, i jak wiele będziesz ich chciał mieć, oraz czy będziesz chciał podzielić sieć na sieć monitoringu i sieć domową
9
Chemia do DREWNA - kleje, lakiery, bejce, oleje, itd. / Odp: Impregnacja zanurzeniowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Dzisiaj o 11:02:55 »
Sztachety jak robiłem , to po wyjęciu postawione  były prawie  w pionie i obciekały .
Gdy prawie wpiły impregnat , wyrównałem kolor jadąc pędzlem .

do końca nie  będziesz  miał równo  na  sośnie .
 poprawisz pistoletem - będzie lepiej
10
Takie tam.. / Odp: Monitoring zewnętrzny - jakie kable?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez meeck dnia Dzisiaj o 10:41:16 »
czy mogę puścić taki kabel wraz z kablem zasilania 3F, czy to raczej zły pomysł? Jeśli nie mogę, to jaka powinna być optymalna odległość między takimi kablami?
Razem to nie jest najlepszy pomysł. Zgodnie ze sztuką trzeba dać w pewnej odległości, która z kolei zależy od prądu w kablu 3F. Ja bym dał ze 20cm odstępu. Jest też na to jakaś norma. Choć spotkałem się, że kable szły razem 3F i zwykły UTP na odcinku 15m i nie było widać żadnych negatywnych skutków.
Strony: [1] 2 3 ... 10