Maszyny elektryczne stacjonarne > Wiertarki stołowe / Czopiarki / Frezarki

Pomoc w wyborze wiertarki stołowej

<< < (4/8) > >>

jack49:
No to wszystko wskazuje na to że będę szedł w stronę airpressa. Jak rozumiem ciekawsze konstrukcje to nie kwestia kilku stówek więcej.

nickczemnick:
Przecież wszystkie konstrukcje oprócz Boscha podobne - podstawa, kolumna, stolik i bebechy na kolumnie. Tu za bardzo nie ma co wymyślić. Można podoczepiać lasery, światełka, wyświetlacz obrotów, dodać zmianę kierunku obrotów czy autoposów ale do takiego okazyjnego wiercenia niewiele to wnosi a tylko cenę podnosi. Chcesz być pionierem to kup tą pasową z płynną regulacją obrotów bo chyba nikt na forum nie ma :)

pinkpixel:

--- Cytat: nickczemnick w 2021-06-10 | 15:04:07 ---Można podoczepiać lasery, światełka, wyświetlacz obrotów, dodać zmianę kierunku obrotów czy autoposów ale do takiego okazyjnego wiercenia niewiele to wnosi a tylko cenę podnosi.

--- Koniec cytatu ---

;D może w tym ambaras?
szyk i prestiż na raz ;D

jack49:

--- Cytat: nickczemnick w 2021-06-10 | 15:04:07 ---Przecież wszystkie konstrukcje oprócz Boscha podobne - podstawa, kolumna, stolik i bebechy na kolumnie.
--- Koniec cytatu ---
No ale czymś się chyba różnią takie wiertarki za 15k od tych za 1,5k. Nie znam się na tym w ogóle ale to trochę jakby powiedzieć, że nie ma różnicy jaką wyrówniarkę kupię bo każda ma przecież silnik, blaty i wał z nożami :-P
Oczywiście nie mówię, że chcę kupić taką za 15k - nie znam się więc pytam :-)

pinkpixel:
@jack49 może odwróć pytanie?

U mnie chęć zakupu kolejnego narzędzia wynika z potrzeby ulżenia/ułatwienia sobie wykonywania jakiejś czynności. Zakup wiertarki stołowej w moim przypadku warunkowało wiercenie w stalowych płaskownikach i profilach - idzie łatwiej, lżej z wykorzystaniem dźwigni w kolumnowej niż napieranie ręczną wiertarką. Do drewna wykorzystuję ją sporadycznie, tu częściej wiercę  ręcznymi bo jest prościej, szybciej, wygodniej; ale to też zależne jest od tego jakie elementy i w jakim celu chcesz nawiercać.

Co do sztywności, precyzji samej wiertarki - jasne że fajnie by było mieć wszystko tip-top sztywny pal tyle że w takim np. moim robieniu w drewnie i stali tolerancja jest dość duża, a jej wpływ na końcowy efekt niewielki i raczej łatwy do skorygowania. Obserwuję jak ludziska w sklepach podchodzą do tych wiertarek i cisną stoliki, kolumny - no uginają się, jak dopieprzysz siły to się ugną, ale czy to ugięcie pojawi się w pracy - niekoniecznie, wiercąc raczej dostosowujesz nacisk do materiału, średnicy, prędkości zagłębiania ...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej